ul. Blanowska 163, Zawiercie
ul. Równa 34, Zawiercie
ul. Kazimierza Pułaskiego 39 , Myszków

Zawiercie 32 670 34 33
Zawiercie 579 911 814
Myszków 34 313 55 00

Firma Sigma Zawiercie

Firma F.H.U. Sigma została założona w 1999 roku. Na początku działalności firma Sigma zajmowała się sprzedażą hurtową lepików. Wraz z rozwojem firmy rozpoczęliśmy sprzedaż detaliczną oraz rozszerzył się asortyment sprzedawanych produktów o papy, płyty karton-gips, styropian, folie budowlane i ochronne, profile stalowe, siatki zbrojeniowe metalowe i z włókna szklanego. W naszej ofercie pojawiły się również farby i tynki, które przygotowujemy we własnym mieszalniku, co znacząco skraca czas oczekiwania i obniża koszty dla klienta końcowego.

Od samego początku dewizą naszej firmy było zadowolenie klientów, dlatego z roku na rok Sigma notowała znaczący wzrost sprzedaży i wkrótce staliśmy się jednym z najważniejszych dostawców materiałów budowlanych zarówno w hurcie jak i sprzedaży detalicznej na lokalnym rynku. Znacząco również rozbudowaliśmy flotę samochodów dostawczych, dzięki czemu znacznie rozszerzyliśmy obszar naszego działania i szybkość realizacji zamówień.

Wraz z dynamicznym rozwojem firmy w 2010 roku otworzyliśmy drugi oddział firmy na ulicy Równej 34 w Zawierciu, którego zadaniem jest głównie obsługa klientów hurtowych. Znaczące zwiększenie powierzchni magazynowych pozwala nam na bieżąco realizować nawet największe zamówienia.
 
W połowie 2018 roku FHU Sigma przejęła firmę Felix działającą od 1990 roku w sąsiednim Myszkowie. Wraz z przejęciem nasza oferta rozszerzyła się o ceramikę budowlaną, pustaki żużlowe, kostkę brukową oraz odwodnienia liniowe a także o usługę transportu pojazdem ciężarowym wraz z rozładunkiem HDS.
 
Wraz z początkiem 2020 roku, w miejscowości Rudniki k. Zawiercia otworzyliśmy nowy Magazyn Centralny o łącznej wybrukowanej powierzchni użytkowej ponad 1,5ha. W związku z dynamicznym rozwojem nasza flota została rozszerzona o samochód ciężarowy o ładowności 13 ton, lub 24 ton z przyczepą. Dzięki dodatkowej powierzchni magazynowej, równierz asortyment został poszerzony o wielkogabarytowe siatki zbrojeniowe, które teraz dostępne są natychmiastowo.
 
W trakcie przemian, dawna baza przy ul. Równej została przekształcona w punkt sprzedaży detalicznej.

Dzisiaj Sigma to jedna z największych hurtowni materiałów budowlanych w regionie, działająca w Polsce południowej. Zaopatrujemy wiele hurtowni, sklepów, firm wykonawczych i budowlanych oraz inwestorów prywatnych. Dbamy o to, aby w naszej ofercie mogli Państwo znaleźć produkty wysokiej jakości wiodących producentów. Wierzymy, że dostarczając najlepsze produkty w najlepszych cenach budujemy dobre relacje z klientami oraz dbamy o ich zadowolenie.
 
Zapraszamy do współpracy.
Tomasz Kozioł